Kas ir enerģijas želeja?

Enerģijas želeja ir ogļhidrātu pamatavots bieza šķidruma veidā.

Kādam nolūkam to lieto?

Tā kā želeja satur daudz ogļhidrātu, tā sporta nodarbību laikā ātri nodrošina enerģiju.
Uzņemto ogļhidrātu sniegtā enerģijas deva ilgstošas fiziskas slodzes laikā palīdz kavēt noguruma rašanos, turklāt nelielais iepakojums ir visai praktisks, lieliski piemērots līdzņemšanai un lietošanai jebkurā vietā.
Ja fiziska slodze ir ilgāka par vienu stundu, ieteicams ik pēc stundas izlietot vienu enerģijas želejas paciņas saturu, tomēr jāievēro piesardzība, jo pārmērīga lietošana var izraisīt diskomforta sajūtu kuņģa-zarnu traktā.
 

Ko satur Pulsaar Pure enerģijas želeja ar čia sēklām labākam sniegumam?

Ogļhidrāti

Pulsaar enerģijas želeja satur ogļhidrātus.
Tā kā želejas galvenā sastāvdaļa ir dateļu sulas koncentrāts, vairākums ogļhidrātu šīs želejas sastāvā ir pilnībā dabiski un galvenokārt ir saharozes (fruktozes un glikozes savienojuma), glikozes un fruktozes formā.
Pulsaar želejai ir papildus pievienota arī glikoze un izomaltuloze.
Glikoze ir monosaharīds, kas organismā spēj uzsūkties tieši – bez hidrolīzes, t. i., bez sadalīšanās, reaģējot ar ūdeni, tāpēc tā organismam nekavējoties nodrošina enerģiju.
Arī fruktoze ir monosaharīds. Tā tiek sagremota un uzsūcas gandrīz tāpat kā glikoze, tomēr ne visiem cilvēkiem fruktoze uzsūcas vienādi – dažiem vairāk, citiem mazāk.
Saharoze nav monosaharīds. To nepieciešams hidrolizēt skābā vidē (kuņģa sulā), lai sašķeltu saites starp glikozi un fruktozi un notiktu gremošana un uzsūkšanās, tādēļ atšķirībā no glikozes un fruktozes tās sagremošanai nepieciešams nedaudz ilgāks laiks.
Viesbeidzot, izomaltulozi hidrolizē tikai tievo zarnu enzīmi, tāpēc tā tiek sagremota vēl lēnāk, un tās uzsūkšanās notiek tikai pēc visu pārējo cukuru uzsūkšanās.
Šo trīs veidu cukuriem – monosaharīdiem, saharozei un izomaltulozei – ir atšķirīgs uzsūkšanās laiks. Pulsaar Pure želeja ar čia sēklām labākam sniegumam ļauj ātri saņemt enerģijas lādiņu (glikozi un fruktozi), bet sporta nodarbību laikā nodrošina arī lēnāk un ilgāk sagremojamu ogļhidrātu – izomaltulozi.

Bēta alanīns

Pulsaar speciālisti želejai ir izvēlējušies pievienot arī bēta alanīnu.
Bēta alanīns ir aminoskābe, kas muskuļaudos palīdz mazināt laktacidozi – vienu no galvenajiem noguruma (un krampju) iemesliem treniņa laikā.

Kam paredzēta šī želeja?

Šī enerģijas želeja uz čia sēklu bāzes sniegs spēka lādiņu, kad tas nepieciešams. Tā nav tik salda kā citas enerģijas želejas, tādēļ fiziskas slodzes laikā ir ērtāk lietojama un līdz ar to arī vieglāk sagremojama.
Ilgstošas un intensīvas fiziskas slodzes laikā ik pēc stundas izlietojiet vienu želejas paciņas saturu kopā ar ūdeni, lai ogļhidrāti labāk uzsūktos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

4  +  5  =