Organisma atūdeņošanās

Fiziskas slodzes laikā mūsu organisms zaudē ūdeni un minerālsāļus.
Pat neliela atūdeņošanās var ievērojami pasliktināt sportista atlētisko sniegumu. Kad atūdeņošanās ir smagāka, ir iespējams karstuma dūriens vai diskomforts, tādēļ sporta nodarbību laikā ir būtiski organismā uzturēt pietiekamu šķidruma daudzumu.
Ne vien optimālu šķidruma daudzumu, bet arī enerģiju organismam lieliski nodrošina izotonisko dzērienu lietošana.

Kas ir izotoniskais dzēriens?

Izotoniskais dzēriens ir salds, sportistiem paredzēts dzēriens. Tas palīdz apgādāt organismu ar sporta nodarbību laikā zaudētiem ogļhidrātiem, elektrolītiem un šķidrumu.

Kam tas tiek izmantots?

Slodzes laikā izotoniskais dzēriens sniedz gan organismam nepieciešamo enerģiju, gan pareizai tā darbībai vajadzīgās vielas, turklāt tas arī ļauj organismu labāk apgādāt ar šķidrumu, jo glikoze uzlabo izdzertā ūdens uzsūkšanos.
To var lietot arī pēc fiziskas slodzes, lai atjaunotu glikogēna un minerālvielu krājumus, kas organismam ļaus labāk atjaunoties.
Visbeidzot, lietots pirms fiziskas slodzes, tas organismā palīdz saglabāt šķidrumu un glikogēna rezerves.
Jo ilgāka ir fiziskā slodze, jo svarīgāk ir uzņemt ogļhidrātus un elektrolītus, un pats galvenais – tie jāuzņem regulāri.

Ko satur Pulsaar izotoniskais elektrolītu dzēriens Pure Hydration Isotonic + Electrolytes “viss vienā”?

Pulsaar izotoniskais elektrolītu dzēriens ir ļoti “tīrs”.
Būtībā tā sastāvā esošos ogļhidrātos pārsvarā nodrošina dabisks no niedrēm un vīnogām iegūts cukurs.
Dzēriens satur arī vitamīnus un minerālvielas, kas kompensē sporta nodarbību laikā radušos deficītu, bet tā sastāvā nav saldinātāju, mākslīgu garšvielu vai pārtikas krāsvielu. Tieši tādēļ Pulsaar izotoniskais elektrolītu dzēriens ir patiešām veselīgs.

Kāpēc tas ir tik sevišķs?

Pirmkārt, dzēriens ir izgatavots tikai no dabiskām sastāvdaļām, turklāt dabiskās bergamotes (citrusaugļa) garšas dēļ to dzert ir viegli un patīkami atšķirībā no citiem tirdzniecībā pieejamiem produktiem ar izteikti “ķīmisku” garšu, tādēļ šo dzērienu var lietot gan pirms treniņiem, gan to laikā, gan arī vēlāk. Tas sniegs nepieciešamo enerģijas lādiņu un palīdzēs atjaunot glikogēna krājumus, tā palīdzot aizkavēt noguruma iestāšanos intensīvas ilgstošas slodzes laikā, kā arī ātrāk atgūt spēkus.
Sasniedziet savus mērķus, izvēloties organismam un veselībai derīgu produktu!

Nedaudz par maltodekstrīnu

Maltodekstrīns ir pārtikas piedeva, kas rodas kviešu cietes vai kartupeļu hidrolīzes (daļējas sadalīšanās) laikā. Tas ir salikts ogļhidrāts, vairāku cukuru – glikozes, maltozes un maltotriozes – savienojums.
Patiesībā maltodekstrīnam ir ļoti maza uzturvērtība, jo ražošanas procesā tas zaudē savu uzturvērtību.
Protams, tas sagremojas ātri, bet arī strauji paaugstina cukura līmeni asinīs. Pretēji izplatītam uzskatam, maltodekstrīnam ir diezgan augsts glikēmijas indekss, un tas nepieļauj ilgstošu enerģijas atbrīvošanos.
Pārmērīga maltodekstrīna uzņemšana var radīt zarnu mikrofloras pārmaiņas. Jāatzīst, ka zinātnisko pētījumu laikā pēc maltodekstrīna uzņemšanas cilvēka zarnu traktā ir novērota kaitīgo baktēriju savairošanās un labvēlīgo baktēriju skaita samazināšanās. Vairs nav nepieciešami pierādījumi tam, ka zarnu mikroflorai ir būtiska nozīme cilvēka veselībā, tādēļ šādas pārmaiņas var vājināt imūnsistēmu un veicināt noteiktu slimību rašanos.
Mūsdienās maltodekstrīns ir pārtikas nozarē plaši izmantota piedeva, tādēļ ieteicams to uzņemt pēc iespējas mazāk, lai novērstu tādas blakusparādības kā svara pieaugums, holesterīna veidošanās, glikozes līmeņa palielināšanās asinīs, zarnu mikrofloras pārmaiņas, diskomforta sajūta kuņģa-zarnu traktā un citas.
Šī iemesla dēļ uzņēmumā Pulsaar ir pieņemts lēmums neizmantot maltodekstrīnu savā izotoniskajā elektrolītu dzērienā, un tiek piedāvāts produkts, kas ir veselīgs, iedarbīgs un palīdzēs gūt sasniegumus sportā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

7  +  2  =